Mondial X-treme Max 200i Motosiklet | Motosikletler | Veyisoğlu Grup-Alışverişin Güvenli Adresi

Kategoriler

Mondial X-treme Max 200i Motosiklet

Kategori: Motosikletler
Stok Kodu: M3MON1040B0001
Motor Tipi: Tek Silindir Dört Zamanlı
Motor Hacmi:197 cc

Şanzıman: MANUEL/ 5 Vites
Renk: Yeşil
Garanti: 24 Ay
MONDİAL YETKİLİ SATICI-İZMİR İÇİ ÜCRETSİZ TESLİMAT

 

ŞEHİR DIŞI GÖNDERİMLER İÇİN NAKLİYE ALICIYA AİTTİR. SİPARİŞ VERMEDEN ÖNCE BULUNDUĞUNUZ BÖLGE İÇİN İSTEDİĞİNİZ FİRMADAN NAKLİYE ÜCRETİNİ ÖDEYEREK, MAĞAZAMIZDAN ÜRÜNÜ TESLİM ALDIRABİLİRSİNİZ.

İZMİR DIŞI SİPARİŞLER FİRMAMIZCA SEVK EDİLMEYECEKTİR.

Kargoya veriliş süresi: 
1 Gün
44.274,00 TL
% 5 havale indirimi!
Gelince Haber Ver

Mondial X-treme Max 200i Motorsiklet
Yeni nesil tasarımları sayesinde engebeli arazilerde kusursuz bir performans sergiler. Yan ve orta ayak, sinyal gibi düşme durumlarında sürücü için zararlı aksesuarlar kullanılmadan sürülebilmesi için üretilmiştir.


Zorlu şartlar da dahi üstün performansı ile hayran bırakır. Genellikle hobi amaçlı tercih edilen mondial cross hafif bir yapıya sahiptir. 1900 yılların başında ortaya çıkmış olup günümüze kadar değişerek gelmiştir. Cross motosiklet dağ keçisi adı ile de bilinir. Son dönemlerde yaygın olarak kullanıma başlanmıştır.
 
Enduro Ve Cross Motosiklet Farkları Nelerdir?

En çok bu iki model birbiri ile karıştırılır.
 
• Enduro model genelde asfaltlı yollarda tercih edilse de lastik değişikliği yapılarak arazi alanları için de uygun hale gelir.
 
• Cross motor ise engebeli yerler için özel olarak tasarlanır.
 
• Enduro daha büyük ölçülere sahip şekilde üretilirken, Cross motor hafif ve güçlü şekilde üretilir.
 
• Cross motosikletler de ekleme yapılmaz, sade bir halde müşterilere sunulur.

En Çok Nerelerde Tercih Edilir?

Genel olarak arazi alanlarında hobi amaçlı kullanım için uygundur. Özellikle motor aktiviteleri için tercih edilen motorlar arasında ilk sıradadır. Akrobasi yarışlarında tercih hakkı cross için kullanılır. Ulaşım aracı olarak uygun görülmez.

Diğer motosikletlere göre daha hafiftir çünkü cross için güç daha ön planda tutulur. Herhangi bir düşme anında zara görmemesi için far, sinyal ve gösterge bulundurmaz. Bu nedenler trafiğe çıkma izini olmayan motosiklettir.
 
Yarış alanlarına dahi asfalta değmeden getirilir. Bir araç ile piste bırakılır. Daha çok cross motosiklete hobi veya spor amaçlı bakılması gerekir. Günlük kullanım için pek uygun değildir.

Cross Motosiklet Teknik Özellikleri

Motor tipi tek silindir 4 zamanlı olarak yapılmıştır.

Silindir çapı 54*54 olacak şekilde yapılmıştır.

Şanzıman 5 viteslidir.

Elden ve ayaktan marşlı olacak şekilde çalıştırma metodu bulunur.

Yağ soğutma tipi kullanılır.

Debriyaj tipi olarak ıslak tip çoklu plaka tercih edilmiştir.

Lastik hava basıncını ayda 1 kere kontrol ediniz. Sürüşleriniz açısından lastik basınçları önemli olmaktadır.
 
Motosiklet bakımınızı düzenli olarak gerçekleştiriniz. Hem yakıt tasarrufu açısından hem de aracın uzun ömürlü olması için gereklidir. Motorda bulunan kapakçığın düzenli kontrolü sağlanmalıdır. Cross motor için tozlu yollar olduğu için daha sık kontrolünü yaptırınız.

Motokros Nedir?

Engeli arazide cross motor ile yapılan hız yarışıdır. Race model yarış da hız önemlidir. Freestyle için ise parkurda akrobasi performansı önemlidir. Motorun gücünden faydalanarak yapılan bir yarıştır. Bu nedenle cross motor tercih edilir.
 
Cross Enduro

Diğer bir adı ile mondial x-treme maxx 200 i olarak da bilinir. 2016 da yeni modeli çıkarıldı. Üzerinde yol lastiği bulunuyor. Asfaltlı bir yolda da tercih edilen yeni modeldir. Arazi lastiğine göre orijinal lastiği ile normal bir yolda hız artar. Motor ayna göstermeleri net olarak konulmuştur. Hafif dirseğinizi görebilirsiniz.

Motor farı 21 jant olarak konulmuştur. Egzoza gerek kalmadan motorun kendi sesi güçlü bir şekilde çıkar. Göstergelerin de yalnızca kilometre saati konulmuştur.
 
14 beygir, dörtlüsü bulunmamaktadır. Şehir içi kullanım için uygundur. Ortalama yakıtı 12 kuruştur. Bagaj bulunmamaktadır. Düşme yaşadığınız zaman yan taraf hasar görmez.

Trafik avantajı oldukça fazladır. Fiyat olarak oldukça uygundur. Sonradan herhangi bir parça alacak dahi olsanız fiyat açısından zorluk çekmezsiniz.
 
Yedek Parça X Treme
 
Parçalarda değişiklik yapılacağı zaman mondial x treme 200 i orjinal yedek parça tercih ediniz. Aksi takdirde kimse sorumlu tutulamaz ve garanti talebi oluşturulamaz. Yetkili servislerden temin edilen yedek parçalar, orijinal olmak zorundadır. Yedek parça arızası halinde garanti oluşturma imkanı oluşturulur.
 
Bakım Yapımı Zamanı

İlk 500 ve 1000 km için bakım çok önemlidir. Belirli kullanım sonrası motor parçaları birbirine alışmış şekilde olur. Cıvata kontrolü ve yağ değişimi önerilmektedir. Yağ değişimi yapılırken parçalar sıcak olacağından yakın temas halinde bulunmayınız.

Periyodik bakımlarını tam ve zamanında yaptırmalısınız. Debriyaj ayarsız şekilde kullanmanız aksaklıklara yol açacaktır.
 
Motosiklet devrini farklı tutmaya özen gösterin. Aynı devirde uzun süre motoru kullanmayınız. Sürüşe başlamadan önce motorun ısınmasını bekleyiniz. Motora fazla yük yüklemekten kaçının. Daha motosiklet çalıştığı andan itibaren marşa basmayı bırakın. Uzun süren marş hali elektrik kablosunda sıkıntı oluşturacaktır.

 • Motor HacmiTek Silindir, Dört Zamanlı 
 • Silindir Çapı x Strok63.50x62.20 mm 
 • Sıkıştırma Oranı9.0:1 
 • Maksimum Güç9.70 kW at 7000min-1 
 • Maksimum Tork14.00 N·m at 6000min-1 
 • Ateşleme TipiECU 
 • ŞanzımanManuel / 5 Vites 
 • Boyutlar (UxGxY)2122 x 788 x 1220 
 • Yakıt Tankı Kapasitesi10.0±0.1 lt 
 • Ağırlık139 kg 
 • Frenler Ön/ArkaDisk / Disk 
 • Tekerlek Ölçüsü Ön80/100-21 
 • Tekerlek Ölçüsü Arka120/90-19 
 • Soğutma TipiHava Sogutma 
 • Max. Yükleme Kapasitesi150 kg

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor