Veyisoğlu Grup-Alışverişin Güvenli Adresi

Kategoriler

2.07.2020

Siemens İzmir Yetkili SatıcıSiemens Beyaz Eşya İzmir

Şirketin kendi tarafından bakıldığında 155 yıldır “Siemens” adının en son teknolojiler ve sürekli gelişip, büyüme ile eş anlamlı olduğu savunulmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine, çeşitli sistem ve hizmetlere sahip bir firmadır Siemens. Hedefleri arasında sürdürülebilir başarı yer almaktadır.
 
 Siemens’in öncelikleri incelendiğinde ise yaptıkları çalışmalarda müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına, hissedarlarına ve çalışanlarına karşı değer yaratmaya odaklanıldığı görülmektedir.
 Siemens’in yenilikleri kendi laboratuvarlarında müşterilerinin, iş ortaklarının ve üniversitelerin ortak çalışması ile ortaya çıkarılmaktadır. Şirketin küresel yenilikçilik ağı kaynaklarla sınırlandırılamamaktadır.
 
 Siemens Genel Bilgi ve Tarihçe
 
 1 Ekim 1847 yılında Werner von Siemens ve Johann Georg Halske tarafından kurulmuştur. Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske olarak adlandırılmıştır ve ilk atölyesi 12 Ekim’de açılmıştır. 1848 yılında şirket Avrupa kıtasında ilk uzun mesafeli telgraf hattını kurmuştur. 1850 yılında kurucunun küçük kardeşi Carl Wilhelm Siemens şirketi Londra’da temsil etmeye başlamıştır. Londra ajansı 1858 yılında bir şube haline gelmiştir.
 
 Şirket 1850 yıllarında Rusya’da uzun mesafeli telgraf ağları kurmakla ilgilenmekteydi. 1855 yılında Carl Heinrich von Siemens adlı başka bir erkek kardeş St. Petersburg kentinde başka bir şube açmıştır.
 
 1901 ve 1933 yılları arası
 
 1903 yılında şirket, Siemens- Schuckert olmak için faaliyetlerin bir kısmını Schuckert & Co., Nürnberg ile birleştirmiştir. 1907 yılında şirketin 34.324 çalışanı bulunmaktaydı ve Alman imparatorluğunun yedinci büyük şirketi olmuştu. 1920 yıllarında ve 1930 yıllarında radyo, televizyon ve elektron mikroskopları üretmeye başlamıştır. 1920 yıllarında İrlanda Serbest Devleti’nde Shannon Nehri üzerinde Ardnacrusha Hidroelektirk Santrali’ni inşa etmiştir ve tasarımı dünyada ilkti.
 
 1933 ve 1945 yılları arası
 
 İmha kamplarındaki, sınır dışı edilen insanların zorla çalıştırılmasından faydalanmıştır. Şirketin Auschwitz toplama kampında bir fabrikası olduğu bilinmektedir. İkinci Dünya Savaşı’nın son yıllarında, Müttefik hava saldırıları tarafından Berlin ve diğer büyük şehirlerde çok sayıda fabrika yok edilmiştir. Daha fazla kayıp yaşanmasını önlemek için imalat, hava savaşından etkilenmeyen alternatif yerlere ve bölgelere taşınmıştır.
 
 Bunun yapılmasındaki amaç, savaşla ilgili önemli ve gündelik malların üretimini sürdürmekti. Kayıtlara göre Siemens, 1944 yılının sonunda ve 1945 yılının başında 400’e yakın alternatif veya yeniden konumlandırılmış üretim tesisi işletmekteydi. Şirket, Nazi toplama kamplarına ve ölüm kamplarına elektrik parçaları tedarik etmiştir. O dönemdeki fabrikalar yetersiz beslenme ve ölümün yaygın olduğu kötü çalışma koşullarına sahiptir.
 
 1945 ve 2001 yılları arası
 
 1950 yıllarında Bavyera’da bulunan yeni üslerinde, şirket S & H bilgisayar, yarı ieltken cihazlar, çamaşır makineleri ve kalp pili üretmeye başlamıştır. 1969 yılında Siemens, nükleer enerji işlerini bir araya getirerek AEG ile Kraftwerk Birliği’ni kurmuştur. Şirketin ilk dijital telefon santrali 1980 yılında üretilmiştir. 1988 yılında Siemens ve GEC, İngiltere savunma ve teknoloji şirketi Plessey’i satın almıştır. Plessey’in holdinglerinin bölünmesi ile Siemens Plessey olarak havacılık, radar ve tarfik kontrol işlerini devralmıştır.
 
 1985 yılında Allis-Chalmers’ın elektrikli kontrol ekipmanı Siemens’ın Enerji ve Otomasyon bölümüne dahil edildi. 2000 yılında Atecs- Mannesman Siemens tarafından satın alınmıştır. Satış Nisan 2001 tarihinde satın alınan hisselerin %50’si ile tamamlanmıştır. Şirketin diğer kısımları aynı zamanda Robert Bosch GmbH tarafından satın alınmıştır.
 
 2011 yılından günümüze
 
 Eylül 2011'de, Almanya'nın mevcut nükleer enerji santrallerinin 17'sini inşa etmekten sorumlu olan Siemens, Fukushima felaketinden ve müteakip Alman enerji politikasındaki değişikliklerden sonra nükleer sektörden çıkacağını açıklamıştır.
 
 2014 yılında Siemens, İngiltere'nin rüzgâr gücü hızla genişledikçe, İngiltere'nin Paull şehrinde açık deniz rüzgâr türbinleri yapmak için 264 milyon dolarlık bir tesis inşa etmeyi planladığını açıklamıştır. Siemens daha sonraki yıllarda planlanan diğer büyük denizaşırı projelere yakınlığından dolayı İngiltere'nin doğu kıyısındaki Hull bölgesini seçmiştir.
 
 Eylül 2019'da Siemens ve Orascom İnşaat, Irak hükümeti ile şirketi ülkedeki gelecekteki anlaşmalar için kuracağına inanılan iki santralin yeniden inşası için bir anlaşma imzalamıştır.
 2019-2020'de Siemens, Avustralya sınırları içerisinde tartışmalı Adani Carmichael kömür madenini destekleyen önemli bir mühendislik şirketi olarak tanımlanmıştır.
 
 Siemens Ürünleri Nelerdir?
 
 Siemens, çok çeşitli elektrik mühendisliği ve elektronikle ilgili ürün ve hizmetler sunmaktadır. Binalarla ilgili ürünler, sürücüler, otomasyon ve endüstriyel tesislerle ilgili ürünler, enerji ile ilgili ürünler, aydınlatma, nakliye ve lojistikle ilgili ürünler bunlara verilebilecek örnekler arasındadır.
 Siemens’in ürünleri 10 alt başlıkta incelenebilmektedir. Bunların sıralanması gerekirse:
 
 1-Üretim
 2-Endüstriyel
 3-Bilgisayarlar
 4-Telekomünikasyon
 5-Ulaşım/ Ray
 6-Kontrol Sistemleri
 7-Sağlık
 8-Enerji
 9-Altyapı
 10-Yangın Güvenliği
 
 Araştırma ve Geliştirme
 
 2011'de Siemens, gelirlerin neredeyse yüzde beşine eşdeğer olan bir miktar ile araştırma ve geliştirmeye toplam 3.925 milyar € yatırım yapmıştır. 30 Eylül 2011 itibarıyla Siemens'in araştırma ve geliştirme ile uğraşan yaklaşık 11.800 Almanya merkezli çalışanı ve dünyanın geri kalanında yaklaşık 16.000 çalışanı bulunmaktadır ve bunların çoğunluğu Avusturya, Çin, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Hindistan, Japonya'da yaşamaktadır.
 
 Siemens Beyaz Eşya
 
 Siemens beyaz eşya İzmir ev aletlerinde gelişmiş malzemeler, şık çizgiler ve geometrik şekiller kullanılarak zarif ve net bir tasarım oluşturulması hedefe konulmuştur. Siemens beyaz eşya İzmir geniş olanaklarla dolu bir alışverişi müşterilerine sunmaktadır.
 
 Yemek Pişirmek İçin
 
 Firmanın cihazları yemek pişirmeyi tercih edilen bir uğraş ve zevk haline getirmektedir. Yenilikçi teknolojileri ve cihazların işlevselliği mutfakta kişiye lezzetli yemekler yaratması için ilham vermektedir. Bu cihazların tasarımları ve malzemeleri ile yeni standartlar belirlenmiştir.
 Ocaklar, Fırınlar, Davlumbazlar vb. bu kategoride yer almaktadır.
 
 Soğutma İçin
 
 Siemens soğutma cihazları yiyecek ve içecekleri akıllıca depolamaktadır. En küçük ankastre buzdolabından en etkileyici modellere kadar hepsi tazelik ve rahatlık sunmaktadır. Çeşitli ürünlere sahip soğutma cihazları ile mutfakların planlaması yapılırken tam esnekliğe olanak sağlanmaktadır.
 Buzdolapları, Şarap Soğutucuları ve Dondurucular bu kategoride yer almaktadır.
 
 Bulaşık Makineleri
 
 Günlük hayatı kolaylaştıran modern tasarımları ve yenilikçi fikirler ile öne çıkmaktadırlar. Yüksekliği ayarlanabilir yan parçalar ve katlanabilir döner dişler gibi pratiklik sağlayan birkaç işlev bulunmaktadır. Buna bağlı olarak, bulaşık makineleri en yüksek oranda esnekliği müşteriye sağlamaktadır.
 Siemens bulaşık makinelerinde hız, titizlik ve verimlilik kavramları en uygun şekilde bir araya getirilmiştir. Yeni tasarlanan programlar sayesinde temizleme sıcaklığı, bulaşıkların yıkanma süresi ve su hacmi otomatik olarak belirlenmektedir.
 
 Çamaşır Makineleri
 
 Konfor, performans ve enerji verimliliği firmanın çamaşır makinelerinde en çok dikkat ettiği üç unsurdur. Bu çamaşır makineleri müşteriye kurutucular, yıkayıcı kurutucular ve ütüler ile en son teknoloji sunmaya çalışmaktadır. Bunlara örnek olarak sorunsuz çalışan, yeni iç mekanlara sahip, konfor- performans- enerji verimliliği üçlüsünü sağlarken estetik olarak hoş dış mekanlarla bir araya gelen çamaşır makineleri gösterilebilir.
 
 Kahve Makineleri
 
 Sofistike, tam otomatik yerleşik iQ700 Kahve Merkezi, kahve severler ve eğlenmeyi sevenler için en çok önerilen cihazlardan biridir. Bu cihazlar müşterilere evlerinin konforunda gerçek bir barista deneyiminin kapılarını açmaktadır.
 
 Siemens Yetkili Satıcı
 
 Veyisoğlu, Siemens yetkili satıcı İzmir kategorisinde bulunmaktadır. Siemens yetkili satıcı İzmir Veyisoğlu internet sitesi üzerinden ürünlere ulaşım sağlanmaktadır. İnternet sitesi üzerinden ulaşım sağlamak istemeyenler için Siemens İzmir içerisinde Kemalpaşa, Bayındır, Ödemiş ve Tire’de mağaza bulundurmaktadır. Siemens İzmir bayilerinde olan ürünler için yine Veyisoğlu’nun internet sitesi kullanılabilmektedir.